GameTalk! – Peridot

Virtulní mazlíček

Zajímavý počin od Nianticu, tvůrců Pokémon Go! a Ingress, ve kterém se zhostíte role pečovatele a chovatele zvířátek s názvem Dot.
Každé zvířátko je jiné, má svou osobnost, svůj vlastní vzhled i jiné potřeby. Prvního Dota si vyberete z tří různých vajíček. Vajíčka jsou různě barevné a dají vám alespoň nějaký vhled na to, jak asi vaše potvůrka bude vypadat. Další zvířátka jsou získatelná křížením, ke kterému si však musíte koupit “hnízdo”, jenž nekoupíte za herní měnu, ale za reálné peníze (129Kč). První ochutnávkové hnízdečko lásky dostanete zdarma, ale hra, která je postavena na křížení různých potvůrek by měla mít možnost i za nákupy herní měnou.
 
Dot má tři stádia.
Dítě – respektive asi ta nejroztomilejší fáze, teenager a dospělý. Upřímně mi trošku vadí, že všechny fáze netrvají trošku déle, jelikož během jednoho dne jste schopni vaší potvůrku vypěstovat k dospělosti a ještě ten den provdat a mít novou. Vývoj by měl být za mě vymyšlený trošku jinak a na delší dobu, přeci jen je to váš mazlík a měli byste si k němu vypěstovat nějaké pouto, ne ho během dne stihnout vyměnit za nového. V tomhle by měl Niantic trošku zapřemýšlet a nastavit laťku vývoje trošku výš. 

Křížení

Zajímavé je, že v Peridot nemáte určená pohlaví. Každý Dot může být tedy mužem i ženou a jde nejspíše o subjektivní pocit, respektive jak vy zrovna cítíte, co za pohlaví se vám vylíhlo.

Pokud máte možnost hrát s přáteli, můžete potvůrky křížit mezi sebou a oba budete mít možnost zvolit si další generaci vašich Dotů. Opět výběrem ze tří vajíček. Zvířátka pak mají určité vlastnosti i vzhledové rysy po svých rodičích. Každopádně křížit je můžete i s zcela neznámým chovatelem, který vám zašle žádost, na kterou když odpovíte dojde ke spárování. Spárování můžete nabídnout i za pomocí míst, které známe z Pokémonů jako Pokéstopy. Tady se tomu tuším říká campfire, ale ruku do ohně za to nedám.

Závěrem

Vždy, když vidím takové hry, vzpomenu si na Valenth. Webovou hru, kde jste se starali o své fantasy mazlíčky říznuté steampunkovou atmosférou. Ty měli různé fáze vývoje, založené na tom, čím je krmíte. Vzpomínek na Valenth mám několik, a i když se jednalo o webovou klikačku, měl jsem k těm malým potvůrkám ze zkumavky vřelý vztah.
Peridot nemusí být nutně špatnou hrou, i když je v rané fázi a obsahuje ještě docela dost chyb. Já například nemohu kliknout na záložku přátel, jelikož mi hra zčerná nebo spadne. Kamarádovi se jeho potvora zasekla na první vývojové fázi a za celo dobu si nechce hrát ani jíst, zkrátka pořád spokojená. Hra taky vinou rozšířené reality žere baterii telefonu světelnou rychlostí a taková péče o jedno zvířátko vám klidně sežere i 40% baterie.

Věřím, že tyto nedostatky opraví první aktualizace nebo minimálně nějakým způsobem zmírní.

Každopádně je to velmi dobrý nápad a zajímavé oživení, ale nevím jak dlouho bude mít hra životnost neboť ve hře prakticky nemáte moc co dělat. Nakrmíte, pohrajete si, odklikáte náhodně splněné úkoly a hru zavřete. Prozatím není nic, co by vás ve hře mělo udržet. Ani nevím, zda je možné aby vám vaše potvora umřela, zda má nějaký finální vývoj. Nedokáži si ani představit, že má někdo dejme tomu dvacet Dotů a o všechny se musí starat. No uvidíme.

Peridot

Virtuální mazlíček v kombinaci s rozšířenou realitou je za mě dobrý nápad. Takhle jsem si několikrát představoval, že se budu starat o svého vlastního Pokémona. Místo toho nám však Niantic nadělil tzv. Doty, které můžete křížit s přáteli, ale i s cizími chovateli.
Ne úplně špatná hra, jen ji trápí několik chyb a náročnost na baterii.

Hra je ke stažení jak na Android tak na iOS zařízení.
  • Peridot - 7/10

© 2024 Mangakay.cz

Přejít nahoru