Miyoo Mini Plus

Devadesátky na dlani

Vzhledem k tomu, že jsem narozený roku 1991 a moje vyrůstání provázeli herní periferie jako byl Commodore 64, Amiga, SNES, NES, GameBoye a konzole SEGA či PlayStation, mě existence téhle malé zázračné krabičky docela dost překvapila. Retro gaming znám jen z pohledu emulátorů na PC či android telefonech, kde jsem převážně hrál Pokémony či některou z Legend of Zelda.

Já už si nějakou dobu hraji s touhle super hračičkou, která mě pokaždé sejme jinou nostalgickou vzpomínkou a přitom je Miyoo Mini Plus jen jednou rybou v rybníce plných ryb. Každopádně pojďme se na tenhle klenot podívat trošku blíž.

Miyoo Mini/Plus

Jsou dvě varianty téhle malé konzole. Klasické Miyoo Mini a Miyoo Mini Plus. První zmiňované je opravdu Mini a se svou velikostí 93.5mmX65mmX18mm, se jedná opravdu o kapesní herní konzoli, Mini Plus je o něco větší 108mmX78.5mmX22.3mm, ale také se pohodlně vejde do kapsy u kalhot.
Obě konzole jedou na Linuxovém základu a dokáží simulovat variaci herních zařízení. Z těch pro mě nejzajímavějších jsou GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advance, Nintendo DS (ne v základu, ale o tom níže), PS One, NES, SNES a SEGA Genesis nebo Master System. Tohle vše umožňuje ARM Cortex-A7 dual-core 1.2G u malé i “velké” verze. Obě varianty jsou osazené IPS displejem, který je hezky vidět ze všech úhlů, menší varianta má 2,8 palcový displej a větší 3,5 palců. Já osobně vlastním Plus verzi, i když zbožňuji mini varianty tak originální Miyoo Mini je opravdu malinké a pro mě nepohodlné na ovládání, kdežto Plus mi do ruky padne úplně ideálně. Barevných variant je také několik, i když pro obě jsou specifické jiné barvy. Klasickou verzi můžete koupit v šedé, bílé, transparentní modré, transparentní černé či žluté barvě a Plusko je dostupné v šedé, bílé, transparentní fialové a transparentní černé barvě.

Povýšeno na vyšší level

 Díky obrovské popularitě tohoto malého zázraku existuje možnost odemknout u obou variant nové možnosti a to díky OnionOS. Kromě nových emulátorů, jako je například předtím zmiňované Nintendo DS, přináší OnionOS spoustu možností úpravy vaší konzole pomocí témat, tweaků či různých užitečných nástrojů (pro mě například hodiny vzhledem k Pokémonům). OnionOS je must have a zde na stránkách se objeví návod jak ho do konzole dostat. Není to žádná věda a věřím, že to zvládne každý.

Kde koupit?

Miyoo Mini v obou variantách můžete koupit na eBay, AliExpressu, GeekBuying, ale také na spoustě českých stránkách, ty mají cenu konzole mnohdy přemrštěnou. Například na AliExpressu koupíte konzoli do 1500 Kč, na českých stránkách mnohdy nejdete pod 2500 Kč, což mi rozhodně nepřijde úplně fér.
Při koupě konzole máte na výběr z několika možností barev, ale také uložiště, jelikož konzole přijde s před nahranými hrami podle velikosti karty. Pokud však máte možnost doporučuji si sehnat kvalitní micro SD kartu, mnohdy opravdu stačí 64GB nahrát do ní OnionOS a třeba Done Set 2, který má dost zajímavého obsahu pro spoustu hodin hraní.
 
Před samotným nákupem doporučuji mrknout na toto video od Retro Game Corps, které je sice v angličtině, ale mnohým z vás určitě problém dělat nebude.

© 2024 Mangakay.cz

Přejít nahoru